WPROWADŹ SZUKANĄ FRAZĘ

CARBO-JET

CARBO-JET

CARBOJET​ to urządzenie do suchych kąpieli w CO2 będących odmianą kąpieli kwasowęglowych.

Jest to najbardziej skuteczne urządzenie do kąpieli w dwutlenku węgla, która swym kształtem umożliwia kąpiel całego organizmu (wyłączając jedynie głowę). Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny, mikroproprocesorowy system sterowania i kontroli zabiegiem, pozwalający na regulację podstawowych parametrów zabiegowych tj. temperatury i dawki gazu leczniczego, a także ustawienie i odmierzanie czasu zabiegu.

Działanie biologiczne kąpieli w CO2 związane jest z przenikaniem tego gazu przez skórę i rozszerzeniem, pod jego wpływem, naczyń włosowatych, tętniczek oraz skórnych splotów żylnych – w efekcie wzrasta odpływ żylny z kończyn , znacznej poprawie ulega krążenie obwodowe a praca serca staje się bardziej ekonomiczna.

Po serii zabiegów z użyciem dwutlenku węgla zwiększa się przepływ wieńcowy, obniża się ciśnienie krwi oraz nasila diureza (wydzielanie moczu) jak i wydalanie sodu z organizmu. Finalnym ogólnoustrojowym efektem tych zabiegów jest regulacja i uporządkowanie działania układu krążenia oraz nerwowego układu autonomicznego oraz obniżenie ciśnienia krwi.

Pacjenci korzystający z zabiegów doceniają ponadto miejscowe działanie suchych gazowych kąpieli: przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe i przekrwienne.

Zalety suchych kąpieli w CO2 w porównaniu z kąpielami wodnymi:
● możliwość wykonywania zabiegu bez rozbierania pacjenta
● siedząca pozycja podczas zabiegu gwarantuje bezpieczeństwo pacjenta ze względu na brak ryzyka przekrwienia mózgu, tak, jak jest to w przypadku zabiegów w pozycji leżącej, zwłaszcza u osób z zaburzeniami krążenia.
● znacznie mniejsze zużycie gazu
● skrócenie czasu przygotowania zabiegu (brak konieczności napełniania i opróżniania wanny)
● łatwiejsza instalacja urządzenia (niepotrzebne doprowadzenie i odprowadzenie wody)
● skuteczniejsze działanie w wybranych schorzeniach
● nie obciąża serca ciśnieniem hydrostatycznym