WPROWADŹ SZUKANĄ FRAZĘ

FIZYKOTERAPIA

FIZYKOTERAPIA

Fizykoterapia jest działem współczesnej medycyny klinicznej, który stosuje w celach leczniczych, profilaktycznych i rehabilitacyjnych różne formy energii, przede wszystkim fizycznej, związanej ze środowiskiem przyrodniczym człowieka. Wywodzi się z uprawianego od najdawniejszych czasów przyrodolecznictwa i obejmuje tę jego część, która współcześnie uzyskała w całości podbudowę naukową i na jej podstawie została znacznie rozwinięta.

Fizykoterapia to dział medycyny stosujący uznane przez naukę metody przyrodolecznictwa do rehabilitacji oraz do leczenia uzupełniającego farmakoterapię i leczenie operacyjne.

Poniżej przedstawiamy Państwu nasze zabiegi z działy fizykoterapii :

Stosowanie zimna należy do najstarszych metod fizykoterapii. Zimno skutecznie zapobiega powstawaniu krwiaka pourazowego i pomaga w ostrych stanach zapalnych. Posiada właściwości znieczulające i regenerujące.

LASER jest to wzmocnienie światła poprzez wymuszona emisję promieniowania.

Charakterystyczne dla lasera jest jednobarwność promieniowania, co oznacza, że promieniowanie emitowane przez lasery ma prawie jednakową długość fali, a cała moc promieniowania zawarta jest wąskiej wiązce promieni światła laserowego.

Promieniowanie laserowe wywołuje efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, powoduje wzrost mikrokrążenia, działa angiogenetycznie, wpływa na procesy immunologiczne, hormonalne, ułatwia regenerację nerwów oraz przyspiesza zrost kostny.

POLE MAGNETYCZNE jest zabiegiem fizykalnym, polegającym na zastosowaniu wolnoziemnego pola magnetycznego i indukcji magnetycznej.

Pole magnetyczne przenika w całości przez ciało człowieka, a więc również komórki.
Pod wpływem wolno ziemnego pola, jony rytmicznie przemieszczają się w komórce, powodując hiperpolaryzacje błony komórkowej, wpływając korzystnie na przemianę materii. Pole magnetyczne działa dożywiająco i przeciwbólowo, może być stosowane w ostrym stadium choroby.

Zabiegi mogą być wykonywane przez gips, bandaż, odzież oraz przy wszczepionych metalowych implantach. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu u dzieci.

Ważne jest aby podczas zabiegu pacjent nie miał przy sobie telefonu komórkowego, zegarka ani żadnych elementów elektronicznych.

Zabieg polegający na naświetlaniu z Lampą Sollux z filtrem niebieskim lub czerwonym. Ma działanie rozgrzewające, rozluźniające mięśnie i przeciwbólowe. Stanowi doskonałe przygotowanie do innych zabiegów.

Zabieg łączący ultradźwięki z elektroterapią (tens lub prądy interferencyjne). Jednoczesne zastosowanie dwóch bodźców pozwala uzyskać dużo skuteczniejsze efekty niż przy stosowaniu pojedynczych zabiegów.

Terapia działa silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Ultradźwięki są to drgania mechaniczne. Podczas ich aplikacji przez tkanki nie przechodzi jakikolwiek prąd elektryczny.
Ultradźwięki mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz zmniejszenie napięcia nerwowego.