WPROWADŹ SZUKANĄ FRAZĘ

SPINAL METER

Spinal Meter

Spinal Meter to pomoc diagnostyczna, która pozwala na wykrycie nieprawidłowości kręgosłupa, szczególnie paramorfizmów takich jak skolioza, kifoza czy lordoza oraz na obliczenie aż do 3 kątów Cobba.
Badanie nie używa promieniowania, jest ono bezpieczne do przeprowadzania systematycznych badań kontrolnych oraz do zweryfikowania efektywności wybranego leczenia.
Rewolucyjne w swoim rodzaju, unikalne na świecie, urządzenie SpinalMeter potrafi przeprowadzić serię biometrycznych pomiarów z odwzorowaniem 3D kolumny kręgosłupa w czasie rzeczywistym, pozwalając specjalistom medycznym na trafną diagnozę opartą na obiektywnych danych oraz na zapobieganiu i/lub wykrywaniu licznych, bolesnych symptomów u pacjentów.
Radykalna zmiana w diagnostycznym podejściu do oceny postawy sprawiła, że Maestrale Information Technology srl, pod naukową dyrektywą  Departamentu Medycyny Sportowej – ASL2 – Uniwersytetu w Perugii , stworzył urządzenie medyczne SpinalMeter. Wykorzystanie tego urządzenia zapewnia otrzymanie wszystkich informacji potrzebnych do zlecenia leczenia konkretnego problemu oraz pozwala na liczne interdyscyplinarne relacje ze specjalistami, jeżeli wskazuje na to złożoność procedury diagnostycznej.
Profesjonalny specjalista medyczny rozstawia markery na ciele pacjenta lub wybiera predefiniowane anatomiczne punkty na zdjęciu  w programie za pomocą myszy.
SpinalMeter, poprzez uzyskane zdjęcia, natychmiast przeprowadza kompletne odwzorowanie ciała przedstawiając strukturę szkieletową w 3D.
Program tworzy rekonstrukcję za pomocą matematycznych (nie statystycznych) modeli,
które pozwalają na opracowanie specyficznego klinicznego przypadku.

Biometryczne pomiary są uzupełniane innymi danymi, które są bardzo ważne w prawidłowej diagnozie, takimi jak obliczenie niektórych kątów, które zostały utworzone, obliczenie powierzchni,  pomiaru kątów Cobba, pozycji bocznej i pozycji garba. Możliwe jest także porównanie z poprzednimi badaniami oraz ze zdjęciami  rentgenowskimi.

Więcej na temat komputerowego badania stóp przeczytasz tutaj.