WPROWADŹ SZUKANĄ FRAZĘ

COVID-19

KOMPLEKSOWY PROGRAM REHABILITACJI ODDECHOWEJ PO COVID-19

Rehabilitacja pacjentów z problemami ze strony układu oddechowego, szczególnie po zakażeniu koronawirusem, jest niezwykle istotna. Według wielu źródeł pacjenci z ciężką i wyjątkowo ciężką postacią choroby stanowią od 15 do 20% wszystkich zdiagnozowanych przypadków. Mają zaburzenia czynności układu oddechowego oraz problemy z kończynami po zakończeniu hospitalizacji.

Mechanizm działania  SIS oparty jest na reakcji neurofizjologicznej zwanej potencjałem czynnościowym. Terapia BTL SIS opiera się na interakcji między polem elektromagnetycznym wysokiej intensywności a ciałem ludzkim. Intensywne pole elektromagnetyczne depolaryzuje tkanki nerwowe i wywołuje skurcze mięśni.

KLUCZOWE CELE REHABILITACJI ODDECHOWEJ Z WYKORZYSTANIEM SIS:

  • Regresja szczątkowych ognisk zapalnych, zwapnień w płucach, ognisk niedodmy
  • Poprawa krążenia krwi i limfy, poprawa trofiki, zmniejszenie nadciśnienia krążenia płucnego
  • Poprawa drożności i drenażu oskrzeli
  • Efekt defibrosowania, zapobieganie zwłóknieniu tkanki limfatycznej
  • Przywrócenie struktury błony śluzowej oskrzeli, obrony immunologicznej, poprawa wentylacji płuc
  • Wzmocnienie odporności nieswoistej


KORZYŚCI:

Rehabilitacja oddechowa z BTL SIS ma na celu wzmocnienie przepony, mięśni międzyżebrowych oraz poprawę krążenia krwi w okolicy klatki piersiowej. BTL SIS wywołuje intensywne, ale delikatne skurcze mięśni oddechowych. Pozwala to na bardziej aktywną rehabilitację oddechową również u pacjentów, którzy przeszli ciężkie zapalenie płuc.

Stymulację przepony i mięśni międzyżebrowych można również zastosować w rehabilitacji pacjentów z atrofią mięśni przepony po zakończonej, długotrwałej wentylacji mechanicznej w celu przywrócenia efektywnego procesu oddychania. Ponadto BTL SIS jest również bardzo skuteczny w rehabilitacji układu mięśniowo-szkieletowego. Pierwsze dwa miesiące po przejściu ciężkiej postaci zakażenia koronawirusem będą najbardziej obiecujące w rehabilitacji oddechowej – jest to okres okna terapeutycznego.

INNE EFEKTY TERAPEUTYCZNE

MOBILIZACJA STAWÓW
Mobilizacja stawu osiągana jest dzięki powtarzalnym skurczom mięśni otaczających torebkę stawową, efektem czego jest przywrócenie fizjologicznej gry stawowej. Działanie to zastępuje manualną mobilizację stawu wykonywaną przez terapeutę.

GOJENIE ZŁAMAŃ
Pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności poprawia cyrkulację krwi w obszarze zabiegowym i umożliwia tworzenie tkanki naczyniowej oraz chrzęstnej. Dzięki temu następuje inicjacja przebudowy kości oraz mineralizacji chrząstki.

STYMULACJA MIĘŚNI
Oddziaływanie pola elektromagnetycznego w tkance nerwowo-mięśniowej wywołuje depolaryzację nerwu oraz skurcz mięśni.  Rozluźnienie lub wzmocnienie mięśni jest możliwe do osiągnięcia w zależności od wybranej częstotliwości stymulacji.

REDUKCJA SPASTYCZNOŚCI
Wpływ pola elektromagnetycznego na rdzeniowy poziom kontroli napięcia mięśniowego pozwala redukować spastyczność. Wykorzystanie tego mechanizmu jest wskazane w leczeniu schorzeń, w których występuje zwiększone napięcie mięśniowe.